skip to Main Content
Menu
61 86 73 561, 61 86 76 221 sekretariat@cwr-poznan.pl
Logo BIPZmień kontrastPowiększ tekst

Konferencja „Rodzina zastępcza – lepsze jutro”

23 października odbyła się konferencja „Rodzina zastępcza – lepsze jutro” zorganizowana przez Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” przy współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. Była to już czwarta konferencja organizowana przez nasze Centrum. Konferencja objęta została patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania a partnerami wydarzenia były: Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja „100 Kobiet Pomaga” oraz Fundacja Parasolka. Ogromnie cieszy nas wysoka frekwencja zaproszonych rodzin zastępczych, przedstawicieli instytucji wspierających rodziny z Poznania oraz okolic.

W programie konferencji znalazły się wystąpienia specjalistów różnych dziedzin, którzy współpracują na co dzień z rodzicami zastępczymi i ich podopiecznymi:

– dr Agata Cichoń-Chojnacka – terapeutka, specjalistka psychiatrii dzieci i młodzieży poruszyła temat „Zarządzanie kryzysowego w rodzinie zastępczej”;

– Kazimierz Ździebło – psycholog, psychoterapeuta i socjoterapeuta podzielił się z nami doświadczeniami mówiąc o terapii dzieci i rodziców zastępczych;

– Artur Lipiński – sędzia Sądu Okręgowego w Krośnie przedstawił zjawisko przestępczości wśród młodzieży w kontekście odpowiedzialności rodziców zastępczych i biologicznych;

Bardzo cennym doświadczeniem dl uczestników konferencji było również spotkanie z Gabrielem Majchrzakiem – autorem książki autobiograficznej „Niemożliwe nie istnieje”. Podczas wystąpienia nasz prelegent podzielił się z nami swoimi trudnymi doświadczeniami, przekutymi w wyjątkową zdolność pokonywania przeciwności losu.

Jak co roku konferencja przyniosła wiele cennych rozmów, dyskusji i wymianę doświadczeń. Uczestnicy i prelegenci poszukiwali rozwiązań rozbudowujących system wsparcia rodzin zastępczych. Wierzymy, że zaowocuje to kolejnymi spotkaniami i wspólnymi działaniami.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji za przyjęcie naszego zaproszenia i aktywny udział.

Dziękujemy również prelegentom, którzy prócz wiedzy i doświadczenia wykazali ogromne zrozumienie dla wielkiej i ważnej pracy rodziców zastępczych oraz dla trudności, z którymi zmagają się dzieci wychowujące się w rodzinach zastępczych.

Centrum sztuki i handlu Stary Browar dziękujemy za współpracę, dzięki której nasza konferencja mogła odbyć się w niepowtarzalnej pięknej scenerii.
Dziękujemy również sponsorom, którzy ufundowali nagrody rozlosowane pośród uczestników konferencji.

Zapraszamy do galerii zdjęć relacjonujących wydarzenie.

Back To Top