skip to Main Content
Menu
61 86 73 561, 61 86 76 221 sekretariat@cwr-poznan.pl
Logo BIPZmień kontrastPowiększ tekst

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza działa w ramach Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Jej celem jest wsparcie i zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, które musiały opuścić dom rodzinny. Poza wychowankami współtworzy ją sztab wychowawców i specjalistów różnych dziedzin – pedagogów, psychologów, pielęgniarka, prawnik, specjalista pracy socjalnej, terapeuta zajęciowy, fizjoterapeuta, socjoterapeuta. Wszyscy dorośli dbają, aby dzieci czuły się komfortowo, a ich szeroko pojęte potrzeby były właściwie zaspokajane.

Każdy podopieczny naszej Placówki może liczyć na indywidualne podejście.
Ważne są dla nas jego możliwości i pragnienia. Staramy się wspierać dzieci w ich trudnościach, ale i spełniać małe marzenia. Dzięki pomocy wspaniałomyślnych sponsorów dzieci otrzymują wymarzone podarunki na święta i urodziny. Dzieci uczestniczą w indywidualnie dobranych kółkach zainteresowań i półkoloniach. W ten sposób mogą poszukiwać pasji, kontaktu z rówieśnikami i konstruktywnych pomysłów na spędzanie czasu wolnego.

Nasze codzienne życie jest możliwie najbardziej podobne do życia w dużej, wieloosobowej rodzinie. Poranny harmider towarzyszący wyjściu do szkół i przedszkoli, drobne sprzeczki o pierwszeństwo w korzystaniu z komputera, przekomarzanie o nielubianą potrawę, większy i mniejszy zapał do odrabiania lekcji, radość z gry na konsoli PlayStation, czy w piłkę nożną wypełniają typowy dzień dzieci i wychowawców.

Wychowankowie grają w piłkęDziecko bawi się w piaskuChoinka w Centrum Wspierania Rodzin

Dzieci najbardziej pragną ciepła rodzinnego domu i kochających rodziców.
Jeśli jest to możliwe, staramy się wspierać ich powrót do rodziców biologicznych lub pracujemy nad znalezieniem rodziny zastępczej. Wtedy, gdy dzieci muszą przebywać u nas, staramy się stworzyć im takie warunki, aby czuły się możliwie najbezpieczniej. Dbamy o przyjazne przestrzenie i właściwie dobraną kadrę – osoby kompetentne, które z zaangażowaniem i życzliwością uczestniczą w życiu dzieci.

Back To Top