Przejdź do treści

Kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

Jak co roku, również teraz przyłączamy się do światowej kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”, którą w Polsce koordynuje warszawska Fundacja „Po Drugie”.

Do tej pory zawsze spotykaliśmy się z rodzinami zastępczymi i organizowaliśmy dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów m.in. edukacyjne gry terenowe, warsztaty, pogadanki. W tym roku, z powodu panującej epidemii, nasze działania przenieśliśmy do Internetu. Zaprosiliśmy rodziny zastępcze do wspólnego napisania opowiadań terapeutycznych nt. przemocy.

Efektem tej współpracy są dwa opowiadania – jedno nt. przemocy rówieśniczej w szkole pt: „Po cichu” oraz drugie, poruszające temat przemocy w Internecie pt: „Patotreści”.

Każdy z rozdziałów został napisany przez inną rodzinę zastępczą, która wcielając się w rolę narratora, samodzielnie pokierowała dalszymi losami bohaterów opowieści. Niektóre rodziny stworzone przez siebie rozdziały wzbogaciły o rysunki wykonane przez dzieci. Nikt nie wiedział w którą stronę podąży tworzona historia. Ostatecznie powstały poruszające opowiadania.

Zachęcamy do przeczytania!

Skip to content