Przejdź do treści

Rodzicu uważaj – narkotyki!

Poradnik Rodzicu uważaj - narkotyki!

Powszechność i dostępność narkotyków w szkole, na ulicy czy na dyskotece może budzić niepokój, szczególnie wśród rodziców.

Każdy kontakt ze środkami psychoaktywnymi stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia młodego człowieka. Nawet jednorazowe zażycie narkotyku może spowodować tragiczne konsekwencje. Powody sięgania po narkotyki przez młodzież są złożone, jednak każdy rodzic powinien wiedzieć, że jego postawa pośrednio wpływa na to, czy dziecko sięgnie po środki odurzające.

Chociaż wiedza nastolatków na temat narkotyków pochodzi z mitów krążących wśród młodzieży, ich orientacja w obszarze substancji odurzających jest zazwyczaj lepsza niż rodziców. Chcąc stanowić dla dziecka autorytet i rolę partnera podczas rozmów na ten temat, powinieneś wykazywać się rzetelną wiedzą. Jakie zmiany zaszły na rynku narkotykowym w ostatnich latach? Jakie środki psychoaktywne są teraz „modne”? Czym są nowe narkotyki? Kim lub czym jest „gonzales”, „setna dziewczyna” czy „berenika”? W jaki sposób rozpoznać stan odurzenia dziecka? W jaki sposób uchronić dziecko przed narkotykami?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym e-booku pt. „Rodzicu uważaj – narkotyki!”.
Zapraszamy do lektury.

Skip to content