Przejdź do treści

#szczepimysię

#szczepimysię

Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię. Wszystkim zależy aby móc swobodnie się poruszać, pracować, spotykać z bliskimi, ale aby cele te były osiągalne musimy się szczepić.

Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi szczepień.

Jak działa szczepionka?

W dużym uproszczeniu – szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

Dlaczego warto się zaszczepić?

Pokonanie koronawirusa jest możliwe poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko zwiększona ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół. To szansa na powrót do normalności bez ryzyka poważnych powikłań i zagrożenia życia w wyniku zakażenia wirusem.

Jak zapisać się szczepienie?

Istnieją 4 możliwości:

  • bezpłatna infolinia 989
  • rejestracja elektroniczna poprzez portal pacjent.gov.pl
  • kontakt telefoniczny z wybranym punktem szczepień w okolicy
  • SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

Szczegóły dotyczące każdego ze sposobów rejestracji na szczepienie znajdują się na ogólnodostępnej stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

szczepionka jest dobrowolna i darmowa
dowiedz się więcej na temat szczepionki i szczepień przeciwko COVID-19

Nie bagatelizujmy tematu szczepień. To aktualnie jedyna metoda, która chroni przed rozwojem pandemii i chroni życie ludzkie. Każda szczepionka przeciw COVID-19 przechodzi staranne badania według najwyższych standardów bezpieczeństwa zanim zostanie dopuszczona do obrotu.

CZY POWINNIŚMY SIĘ SZCZEPIĆ? ODPOWIEDŹ BRZMI TAK!

Skip to content