Przejdź do treści

Konferencja „Być świadomym rodzicem zastępczym – współczesne wyzwania”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Być świadomym rodzicem zastępczym – współczesne wyzwania”, która odbędzie się 11 października 2023r. w Hotelu Andersia w Poznaniu.

Poniżej przedstawiamy Państwu szczegółowy harmonogram wydarzenia i jednocześnie zapraszamy do zapisów!

Konferencja Być Świadomym Rodzicem Zastępczym
9:00 – 9:45REJESTRACJA UCZESTNIKÓW
9:45 – 10:00OTWARCIE KONFERENCJI
10:00 – 11:00ROZPOZNAWANIE I PROFILAKTYKA PRZEMOCY WOBEC DZIECI
Mirosława Kątna – psycholog z wykształcenia, wyspecjalizowana w psychologii klinicznej i sądowej. Współzałożycielka Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Jest autorką wielu publikacji, poradników, projektów oraz materiałów szkoleniowych upowszechniających znajomość praw dziecka i ujawniających przypadki ich naruszania w życiu rodzinnym i społecznym.
11:00 – 11:30PRZERWA KAWOWA
11:30 – 12:30WPŁYW GIER KOMPUTEROWYCH NA ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY
Prof. Łukasz Kaczmarek – profesor psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi badania nad korzyściami z doświadczania pozytywnych emocji w różnych kontekstach np. grach komputerowych. Jest Twórcą i kierownikiem Laboratorium Psychofizjologii Zdrowia. Prowadzi kanał Psychologia&Gaming na YouTube oraz Facebooku.
12:30 – 13:30WSPARCIE ZDROWIA DZIECI I MŁODZIEŻY Z PERSPEKTYWY FARMACEUTY
Artur Rakowski – farmaceuta, bloger i promotor zdrowia. Od wielu lat współpracuje z czołowymi czasopismami branżowymi dla lekarzy i farmaceutów. Prowadzi wykłady w szkołach rodzenia, fundacjach i prozdrowotnych ruchach miejskich. Prowadzi blog, gdzie pisze o zdrowiu dzieci, testuje sprzęt medyczny i porusza temat ojcostwa.
13:30 – 14:00PRZERWA LUNCHOWA
14:00 – 15:00NARKOTYKI – NOWE ZAGROŻENIA DLA MŁODZIEŻY
dr Eryk Matuszkiewicz – lekarz rodzinny, internista, specjalista toksykologii klinicznej oraz chorób wewnętrznych. Obecnie pracuje w Oddziale Toksykologii Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Jest także nauczycielem akademickim prowadzącym zajęcia z toksykologii klinicznej dla wydziału lekarskiego i ratownictwa medycznego.
15:00 – 15:15ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI
Czas_przewidywany

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisów na wydarzenie [Formularz rejestracji]

patronat honorowy
Skip to content