ZOSTAŃ RODZICEM ZASTĘPCZYM


Rodzicem zastępczym może zostać małżeństwo lub osoba nie pozostająca w związku. Kandydat musi posiadać stałe źródło dochodu pozwalające mu na samodzielne utrzymanie.
* Rodzina zastępcza i rodzina adopcyjna to inne formy pomocy dzieciom – dzieci umieszczone w rodzinie zastępczej utrzymują kontakt z rodzicami biologicznymi, którzy mogą starać się o ich powrót pod swoją opiekę.

Proces kwalifikacji na rodzinę zastępczą niezawodową składa się z:
- wizyty w miejscu zamieszkania
- zebrania wymaganych dokumentów
(przede wszystkim zaświadczenia od lekarza oraz zaświadczenia o dochodach) - diagnozy psychologiczno-pedagogicznej i szkolenia
(najczęściej jest to 6 spotkań warsztatowych odbywających się w soboty i 12 godzin zajęć praktycznych w funkcjonującej rodzinie zastępczej) - przeanalizowania sytuacji kandydata i wydania na tej podstawie zaświadczenia kwalifikacyjnego
(lub ewentualnej odmowy wydania zaświadczenia, jeśli wystąpiły ku temu przesłanki)

POZNAŃ POTRZEBUJE RODZIN ZASTĘPCZYCH!
Chcesz pomóc – skontaktuj się z nami!
tel.: 61 648 60 49
tel.: 61 648 60 55
e-mail: patrycja.michalak-wachowiak@cwr-poznan.pl

Dokumenty do pobrania:
Wymogi dla kandydatów na rodziców zastępczych – plik PDF

Kandydaci, którzy chcą zostać rodzicami zastępczymi zawodowymi, w tym pogotowiem rodzinnym lub rodziną zastępczą specjalistyczną, chcieliby pełnić funkcje dyrektora placówki opiekuńczo – wychowawczej typu rodzinnego lub prowadzić rodzinny dom dziecka muszą spełnić dodatkowe wymagania, szczególnie uczestniczyć w kolejnych etapach dedykowanego kursu.